Utorak, 26.09.2017 (19:00)

10.01.2017 · 21:44

Parni valjak stigao do preokreta u Belgiji

Sredinom treće četvrtine, Šarlroa je imao 14 poena prednosti ali su košarkaši Partizana uspeli da stignu do preokreta i pobede nakon koša Hečera u poslednjim trenucima susreta.

Do jedanaeste uzastopne pobede u svim takmičenjima, košarkaši Partizana su došli posle velikog preokreta u Belgiji. Oslabljeni neigranjem Ratkovice, Robinsona i Marinkovića, sa Majstorovićem koji je bio u sastavu ali nije ulazio u igru, crno-beli su uspeli da zabeleže osmu pobedu u FIBA Ligi šampiona i tako izbiju na drugo mesto u grupi E. Posle prvih deset minuta, domaći tim je stekao šest poena prednosti. Ipak, početkom druge deonice Partizan brzo smanjuje rezultat i dolazi do izjednačenja (22:22). Ipak, domaći ponovo prelaze u minimalno vođstvo koje su održavali tokom čitave druge deonice. Na kraju ovog perioda, rezultat je glasio 34:30 u korist ekipe Šarlroa.

Sredinom treće četvrtine Šarlroa je vodio sa 49:35, ali su crno-beli do kraja tog perioda uspeli da prepolove tu prednost i tako najave preokret koji će uslediti.

Poslednji trenuci susreta, doneli su pravu dramu. Posle trojke Mihajla Andrića, crno-beli su poveli sa 61:58 ali je Šeperd nakon toga postigao 5 vezanih poena i tako ponovo doneo prednost domaćem timu. Tada Vilijam Hečer postiže koš uz faul, ali ne uspeva da realizuje slobodno bacanje. Na 24 sekunde do kraja, domaći ne uspevaju da realizuju napad i Partizan ima šansu za pobedu. Na sedam sekundi pre kraja, Šarlroa koristi faulom skraćuje napad crno-belih. Nakon auta, lopta dolazi ponovo do Hečera koji ide na prodor sa desne strane i na o,3 sekunde pogađa "flouter" za konačnih Šarlroa - Partizan NIS 63:65 (20:14, 14:16, 17:14, 12:21)

Na konferenciji za medije posle meča, košarkaš crno-belih Adin Vrabac je istakao da je večerašnja utakmica bila jako teška.

"Igrali smo bez nekoliko igrača. Bili smo loši u prvom poluvremenu, u drugom delu nam je trebalo vremena da se vratimo i u tom smo uspeli. Najvažnije je da smo verovali u pobedu. Verovali smo, pobedili smo i jako smo srećni zbog toga". - izjavio je Vrabac.

Trener Partizana, Aleksandar Džikić je na prvom mestu čestitao domaćem timu na dobroj igri.

"Stavili su nas u vrlo tešku situaciju. Činjenica je da imamo čudnu sezonu. Bili smo previše puta u ovakvoj situaciji. Nismo paničili, borili smo se do kraja. A onda... ponekad vam utakmica pruži priliku da pobedite. Mi smo je iskoristili i pobedili. Imamo velikih problema sa povredama. Činjenica je da nam fale tri beka, Robinson, Marinković i Ratkovica. Imamo ludački raspored u narednih mesec dana, a početak toga je bio ovde. Šarlroa je jak, atletski tim i trebalo nam je vremena da pronađemo način kako da iskontrolišemo Šeperda. Glupo je reći kad vam neko da 31 poen kako ste ga čuvali, ali velika razlika je kako je odigrao prvo i drugo poluvreme. Još jedna stvar zbog koje sam srećan je što smo pronašli način kako da igramo protiv njihove zone i to je dobro". - zaključio je Džikić.

Crno-beli se sutra vraćaju u Beograd, a naredni izazov ih očekuje u nedelju, 15 januara kada idu na novo gostovanje. Ovog puta, Partizan će igrati u dvorani Tivoli protiv Union Olimpije u okviru ABA j.t.d. lige.