Utorak, 26.09.2017 (19:00)

30.12.2016 · 19:55

Trijumf u Zagrebu za uspešan završetak 2016.

U trećoj deonici košarkaškog klasika regiona, crno-beli su stekli dvocifrenu prednost koju su košarkaši Cibone do kraja meča uspeli da smanje ali ne i sustignu. Nakon 40 minuta, Cibona - Partizan NIS 77:82 (17:16, 19:22, 16:28, 25:16)

Početak duela između Cibone i Partizana, protekao je u mini serijama oba tima. Prvo su domaći igrači poveli sa 4:0 na šta su crno-beli snažno odgovorili i stekli pet poena prednosti posle nešto više od osam minuta igre. Ali, tada je usledila serija domaćih koji su nakon prve deonice vodili sa 17:16. U drugoj četvrtini, Cibona je u prvih 5 minuta imala minimalnu prednost koju su sa dve vezane trojke preokrenuli Marinković i Hečer. U nastavku druge deonice, igralo se koš za koš, a crno-beli su posle koša Hečera, pred sam kraj poluvremena stekli +2.

U trećoj četvrtini, Partizan je postigao 28 poena. Već na početku ovog perioda, crno-beli su pogodili tri trojke i nakon manje od 4 minuta igre stekli +12. Sve što su do kraja četvrtine domaći uspeli, bilo je da u jednom trenutku smanje prednost Partizana na +6, da bi crno-beli do kraja perioda ponovo povećali vođstvo na 12 poena razlike.

Maksimalnih +14, Partizan je stekao posle poena Veličkovića na početku poslednjeg kvartala. Ipak, košarkaši Cibone se do kraja nisu predavali. Malo po malo, domaći su pred sam kraj susreta uspeli da stignu na četiri poena zaostatka, ali je ponovo usledio odgovor Partizana i novi odlazak na +8. Do kraja utakmice, Cibona je smanjila na konačnih 77:82.

Na konferenciji za medije nakon meča u KC "Dražen Petrović", košarkaš crno-belih Mihajlo Andrić je izjavio:

"Ovo je bitna pobeda za nas. Pre svega što smo drugi put dobili Cibonu koja je naš konkurent za plasman među najbolje četiri ekipe u ligi. Teško prvo poluvreme, oni su reagovali dobro nakon prošlonedeljnog teškog poraza za njih, mislim da smo u drugom poluvremenu mi dobro reagovali na to i zasluženo pobedili". - rekao je Andrić.

Potom je govorio trener crno-belih, Aleksandar Džikić:

"Mi smo pobedili, nešto smo bili konkretniji u drugom poluvremenu. Generalno... nije sam rezultat.. pobednik dolazi u pitanje, ali teško smo došli do toga. I znali smo da će da bude teško, znali smo da će oni da reaguju na minus iz Bara i da će da reaguju na Žižića i takođe smo znali da ima tu talenta. Mogu vam doneti 'scouting report' koji je deljen igračima, gde se podvlače Sulejmanović i Slavica i ova četiri veterana. Da li sam iznenađen predstavom Cibone? - Nisam. Da li sam prezadovoljan kako smo mi igrali? - Nisam! Da li sam zadovoljan pobedom? - Da. Sada smo se malo odvojili od timova koji se nalaze ispod nas. Nastavili smo pobednički niz i to je verovatno ono što će se pamtiti sa ove utakmice. Igrali su i Cibona i Partizan bolje nego večeras". - poručio je Džikić nakon klasika u Zagrebu.

Delegacija Partizana se sutra vraća u Beograd, a prvi izazov u novoj, 2017. godini za naš tim je meč protiv Solnoka u okviru FIBA Lige šampiona, 4. januara od 20 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić".