Sreda, 25.01.2017 (18:00)

03.12.2016 · 19:52

Deveti trijumf crno-belih u ABA j.t.d. ligi

Domaći tim je u 35. minutu prišao na minus 1, ali su košarkaši Partizana potom uspeli da daju 22 poena do kraja meča i trijumfuju rezultatom 70:82 (20:25, 14:16, 17:16, 19:25)

Gostovanje u Novom Mestu donelo je novu, devetu pobedu Partizana u 12 odigranih kola ABA j.t.d. lige. U prvoj četvrtini, ekipe su se nekoliko puta smenjivale u vođstvu, ali su crno-beli uglavnom imali blagu prednost. Pred kraj perioda, Partizan stiče pet poena prednosti i na prvu pauzu odlazi sa rezultatom 20:25. Drugi period, crno-beli otvaraju serijom 5:0, za prvu dvocifrenu prednost na utakmici. U jednom trenutku, bilo je i +12, ali su domaći igrači nekoliko puta uspevali da smanje prednost crno-belih, pa je posle 20 minuta rezultat glasio 34:41.

U trećoj deonici, Partizan ponovo uspeva da stekne dvocifrenu prednost, ali se Krka pred kraj četvrtine ponovo približava na 6 poena zaostatka. Poslednja četvrtina, donosi i poslednji pokušaj domaćeg tima da preokrene rezultat.  U 35. minutu, rezultat je glasio 59:60, ali su od tog trenutka košarkaši Partizana uspeli da postignu 22 poena i tako stignu do zasluženog pobede. Na kraju, rezultat je glasio 70:82.

Nakon utakmice, košarkaši Partizana su podelili radost sa navijačima koji su ponovo bili uz crno-bele i na gostujućem terenu.

Na konferenciji za medije posle meča u dvorani “Leon Štukelj”, trener KK Partizan NIS, Aleksandar Džikić je izjavio:

“Pre svega, želim da čestitam kolegi Mihevcu koji nas je stvarno namučio, iako su igrali bez najboljeg strelca i najboljeg skakača Lukovića, koji igra vrlo dobru sezonu. Generalno, zadavali su nam muke sa tih 5 malih igrača, mi smo to nekad iskoristili, u jednom delu, u drugom nismo. Imali smo malo problema sa Rebecovom ultra brzom igrom gde ima puno samopouzdanja, puno slobode, i onda ga je vrlo teško iskontrolisati. Zadovoljan sam pobedom i idemo dalje, već u utorak imamo novu utakmicu.” – zaključio je Džikić.

Košarkaš crno-belih, Frenk Robinson je istakao da je ovo bio težak meč za crno-bele.

“Bila nam je potrebna ova pobeda, da zadržimo momentum u ABA ligi, da izađemo i pokažemo kako možemo da igramo bolje i da možemo da igramo agresivno.” – istakao je Robinson.