Subota, 29.04.2017 (19:30)

09.11.2016 · 19:03

Trijumf crno-belih na gostujućem terenu u Mađarskoj

U IV kolu FIBA Lige šampiona, Partizan NIS je savladao Solnok rezultatom 55:70 (16:20, 16:13, 14:20, 9:17)

Prve poene na utakmici, postigao je plejmejker crno-belih Branislav Ratkovica pogodivši dva slobodna bacanja. Nakon toga, pri rezultatu 5:4, košarkaši Partizana NIS prave seriju od 10:0 kojom stiču rezultatsku prednost. Ipak, domaći tim se nije predavao pa je prednost crno-belih po isteku dvadesetog minuta iznosila svega jedan poen. Početkom treće četvrtine, Solnok čak dolazi do rezultatske prednosti. Ipak, igrači Partizana su na tu prednost odgovorili čvrstom igrom u odbrani i sa nekoliko važnih pogodaka, pa je sredinom poslednje deonice prednost našeg tima već bila dvocifrena. Do kraja utakmice, crno-beli su dodatno uvećali prednost na konačnih 55:70.

Na konferenciji za medije nakon meča, plejmejker crno-belih, Branislav Ratkovica je istakao da je ovo bila veoma važna utakmica za Partizan nakon poraza u poslednjem meču ABA j.t.d. lige:

"Igrali smo jako, izašli smo na parket sa dobrim stavom, igrali vrlo dobru odbranu, a u napadu pametno. Donosili smo dobre odluke i to je bio ključ ove utakmice." - rekao je Ratkovica i zahvalio se navijačima Partizana koji su došli da podrže crno-bele na gostujućem terenu u Mađarskoj.

"Mnogo nam znači kada ih imamo uz sebe." - istakao je Ratkovica.

Pomoćni trener KK Partizan NIS, Nenad Čanak je na konferenciji za medije izjavio:

"Došli smo u Solnok bez dva bitna igrača, Veličkovića i Majstorovića, ali igrali smo odbranu onako kako želimo uvek da je igramo. Znali smo da Solnok igra bolje na domaćem terenu. U prvom poluvremenu nismo uspeli da zaustavimo Borisova i Vojvodu, dok smo u drugom igrali bolju odbranu na njima i to je bio ključ ove utakmice." - istakao je Čanak.

Crno-beli se vraćaju u Beograd gde ih u subotu, 12. novembra od 21 čas očekuje utakmica IX kola ABA j.t.d. lige protiv zagrebačke Cedevite.