10.04.2009 · 00:00

Crno-beli ubedljivi na startu Super lige

U 1. kolu Swisslion super lige košarkaši Partizana savladali su ekipu FMP-a rezultatom 84:56 (16:10, 31:19, 14:17 , 23:10). Crno-beli su odlično otvorili utakmicu i poveli 6:0. Tek sredinom prve četvrtine gosti iz Železnika postižu prve poene i to sa linije slobodnih bacanja. Prvi i jedini koš iz igre FMP postiže u poslednjoj sekundi prvog perioda. U drugoj četvrtini Partizan još više pojačava tempo i u 16. minutu rezultat na semaforu glasio je 36:17. I u drugom poluvremenu crno-beli nastavljaju u istom ritmu i ne dozvoljavaju protivniku da pripreti. Kako se meč bližio kraju, Partizan lagano povećava prednost i 2 minuta pre kraja dolazi do 30 poena prednosti (80:50). "Zadovoljan sam igrom, angažovanjem i rezultatom.

Opet smo izašli iz serije teških utakmica, trebalo je to sve mentalno smestiti na pravo mesto i izbeći krizu novog početka. Čestitam igračima na angažovanju u odbrani. Uvek može bolje i trudićemo se da igramo još bolje. U ovakvom sistemu takmičenja, u kome je svaki koš važan, bitna je koncentracija svih 40 minuta. Ne sviđa mi se atmosfera koja je stvorena, da je prirodno da Partizan osvaja sve trofeje. Sve ekipe imaju kvalitet i motivaciju, i biće nam potrebna pomoć publike ukoliko želimo da ponovimo uspeh od prošle godine. Zahvaljujem se svima koji su došli večeras. Promena ritma karnevala u Areni i ovog večeras nije dobra. Mora da se respektuje i domaće takmičenje.", rekao je nakon utakmice trener Partizana Duško Vujošević. Partizan – FMP 84:56 (16:10, 31:19, 14:17, 23:10) Partizan: Tepić 14, Milošević 1, Rašić 2, Tripković 24, Veličković 10, Lasme 7, Aleksić, Vitkovac 4, Božić 5, Rakočević 6, Vesely 4, Vraneš 7. FMP Železnik:Čović 9, Živanović, Dramićanin 2, Labović 10, Marković, Lazić, Stamenković, Raduljica 2, Protić 13, Samardžiski 10, Jeremić 7, Milutinović 3.