31.03.2009 · 00:00

Evropski šampion ide dalje

U trećoj utakmici četvrtfinalne serije košarkaši CSKA savladali su u Areni Partizan 67:56 i ukupnim rezultatom 3:0 plasirali se na F-4 Evrolige. Kao u Moskvi i u Beogradu su do izražaja došle dobre odbrane, pa je opet utakmica završena sa malim brojem poena. Izjednačena igra dva tima obeležila je prvu četvrtinu. Do kraja prvog poluvremena gosti uspevaju da dođu do blage prednosti, ali stekao se utisak da je prednost CSKA ostvarena sa blagim vetrom u leđa sudijske trojke. U drugom poluvremenu povetarac se polako pretvara u košavu, a u prilog tome ide i statistika na kraju meča.

Crno-belima je svirano ukupno 34 faula, a armejcima samo 14! Iz minuta u minut, prvak Evrope lagano uvećava prednost i na kraju treće četvrtine rezultat na semaforu glasio je 38:52. Pokušali su crno-beli poslednjim atomom snage da preokrenu rezultat u svoju korist, ali uspeli su samo da smanje razliku do kraja i časno se oproste od Evrolige za ovu sezonu. Navijači su opet napravili ambijent za pamćenje. Koreografija je bila fenomenalna, a bodrenje crno-belih kao i čitave sezone – čista “DESETKA”. Dugo se nakon meča orilo Arenom: - CRNO-BELI BRAVO, BRAVO ... "Pošto nam je ovo poslednja utakmica u Evroligi ove sezone, red je da se svede utisak u nekoliko reči.

Od jedne ekipe kojoj su prognozirali dve do tri pobede u Evroligi, napravili smo veliki rezultat u konkurenciji timova koji imaju mnogo veće budžete u odnosu na nas. Moji momci zaslužuju veliku pohvalu. Izbacivali smo i mnogo veće ekipe, ali sistem takmičenja je takav da u svakoj narednoj rundi protivnici su nam sve jači i jači. Nisam bio srećan kad smo za protivnika u četvrtfinalu dobili CSKA, jer sam znao da se radi o kvalitetnoj ekipi koja ima dosta iskusnih igrača i izvanrednog trenera. Večeras mi je smetalo što su ova dvorana i Beograd tretirani bez respekta.

Kroz Beograd su prošli mnogi veliki igrači, koji su mnogo postigli u svetskoj amaterskoj i NBA košarci. Ovaj tretman koji smo imali, mislim da nam ne pripada i prosto čoveka dovodi u situaciju da ne reaguje racionalno u svakom momentu. Mogli smo da odigramo bolje u ove 3 utakmice, ali ako sumiramo celu sezonu jako sam zadovoljan kako su igrači igrali. Najbolja škola za košarku je Evroliga i nadam se da ćemo u takmičenjima koje predstoje, da pokažemo još bolji kvalitet i napredak. Velika zahvalnost publici, večeras su napravili lepu koreografiju.

Svaku utakmicu u Evroligi ispratili su nas na način koji je za veliko poštovanje, sigurno su i oni doprineli ovom uspehu. Hvala i novinarima što su sa velikom pažnjom pratili naše igre u Evroligi. Želim puno uspeha u nastavku takmičenja ekipi koja dolazi iz nama bratske zemlje Rusije.", rekao je nakon utakmice trener Partizana Duško Vujošević. Partizan – CSKA 56:67 (14:15, 14:18, 10:19, 18:15) Partizan: Tepić 8, Milošević , Rašić 6, Tripković , Veličković 26, Lasme 2, Aleksić , Vitkovac , Božić 3, Rakočević 3, Vesely 6, Vraneš 2. CSKA: Zisis 2, Keyru , Smodiš 18, Šiškauskas 20, Holden 5, Lorbek 10, Vorontshevich , Langdon 9, Shved , Kaun , Khryapa 3, Morris .