02.10.2015 · 22:00

Neizvesna završnica pripala Metalcu

Agresivna igra i velika želja košarkaša Partizana ipak nisu rezultirali pobedom u prvom kolu ABA lige. Naš tim, izgubio je u Valjevu od ekipe Metalca rezultatom 67:64 nakon izuzetno uzbudljive i neizvesne završnice meča. Na 24 sekunde do kraja, crno-beli su imali prednost od jednog poena razlike, ali su igrači Metalca iskoristili trenutak nepažnje naše odbrane i postigli koš 1,8 sekundi pre kraja. Nakon tajm auta, naši igrači nisu dobro izveli aut i lopta je pripala domaćem timu koji je potom samo potvrdio pobedu sa linije slobodnih bacanja posle faula koji je napravio Vanja Marinković u želji da dođe do lopte.

Prvo poluvreme, pripalo je u potpunosti izabranicima Petra Božića koji su nakon dvadeset minuta imali odličnih +9. Ipak, u drugom poluvremenu ekipa Metalca je došla do egal završnice i trijumfa u utakmici u kojoj je odlučivala jedna lopta.

„Odigrali smo borbenu utakmicu u kojoj je bilo dobrih momenata, ali tokom treće četvrtine kao da nismo postojali na terenu. Potpuno drugačije u odnosu na prvo poluvreme i jedan deo poslednje četvrtine. To je nešto na čemu mora da se radi. Metalac je zasluženo pobedio uz malo sreće i čestitam im na tome.“

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Cvetković sa 13 i Vitkovac sa 11 poena. Naredni meč, naš tim igra protiv ekipe Mega Leks u nedelju od 17 časova.

Metalac Farmakom – Partizan NIS 67:64 (14:23, 14:14, 28:13, 11:14)