Četvrtak, 19.09.2019 (18:00)

18.06.2015 · 22:43

Nakon 13 godina šampion države nije Partizan

Borili su se momci iz Humske do poslednjeg daha, ali posle 13. uzastopnih titula šampiona države, Partizan je pehar predao gradskom rivalu. Crvena zvezda Telekom je pobedila u finalnoj plej-of seriji sa 3:0 i tako posle 17. godina osvojila titulu prvaka države. Crveno-beli su slavili u trećoj utakmici rezultatom 58:54 (18:17, 10:20, 18:7, 12:10).

Centri Partizana Mačvan i Đumić su odlično počeli meč, na drugoj strani crveno-beli su raznovrsno napadali koš aktuelnog šampiona Srbija za vođstvo od 7:5.  U dobar ritam ušao je i Andrić, doneo vođstvo svojoj ekipi 7:9. Lazić je krunisao u napadu svoju dobru igru u odbrani, atraktivno poentirao za 14:11. Greške protivnika crno-beli nisu do kraja koristili, zbog polovičnog učinka sa linije slobodnih bacanja 18:17.

Jak intenzitet duela i čvrsta igra nastavljena je i u narednoj deonici. Prvi su to razbili Milutinov i Milosavljević za 18:22. Odgovor na to imao je Marjanović, koji je bio dominantan u reketu. Reakcija je stigla sa iste pozicije, Mačvan i Milutinov za 23:26. Andrić je postigao još jednu trojku, koja je domaćine naterala na tajm-aut. Razigrali su se crno-beli, zaustavili pristup ka svom košu i realizovali kontranapade. Seriju poena iz igre gostujuće ekipe, domaći su na kratko prekidali isključivo realizacijom sa penala. Poeni kapitena Milosavljevića spolja za 27:35 ponovo su iznudili minut za novi dogovor klupe Crvene zvezde. Dvocifrena prednost bila je nagrada za odličnu odbranu koju su tokom druge deonice igrali izabranici trenera Vujoševića. Prvo poluvreme je završeno rezultatom 28:37.

Agresivnije i borbenije su u narednu četvrtinu ušli crveno-beli i odmah prepolovili prednost Partizana 33:37. Konačno su Pavlović i Milutinov odličnim akcijama prekinuli niz domaćih i vratili na kratko kontrolu ritma utakmice 35:44. Ipak, čak i nove greške protivnika nisu kaznili momci u crnim dresovima, iskoristili su te šanse Kalinić i Vilijams za 41:44. Lazić je u finišu trećeg kvartala poravnao rezultat, a Cirbes košem u poslednjoj sekundi osigurao dva poena viška za odlučujući period igre 46:44.

Nalet iz trećeg kvartala crveno-beli su preneli u poslednju deonicu. Seriju od 13:0 Zvezde prekinuo je Milutinov, atraktivnim zakucavanjem. Brzoplete reakcije i jednih i drugih izazvale su promašene šuteve i izgubljene lopte pri rezultatu 53:48. Dug period bez poena, crno-beli nisu realizovali svoje šuteve sa penala, a na drugoj strani polovičan učinak za 54:48. Mitrović je nakon kontranapada brzom realizacijom pod košem doneo važne poene iz igre svojoj ekipi. Nakon tajm-auta odlično su reagovali crno-beli, Pavlović pa Milosavljević za 56:53. Meč je ušao u dramatičnu završnicu, promašivali su i jedni i drugi. Fauliran je Milosavljević 9 sekundi pre kraja i pogodio je smo jedno bacanje. Cirbes je na drugoj strani bio oba puta precizan za 58:54 i slavlje crveno-belih, koji su tako osvojili titulu šampiona Srbije.