Subota, 19.10.2019 (17:00)

15.06.2015 · 22:14

Brejk Zvezde u drugoj utakmici finala plej-ofa

Odigrali su crno i crveno beli jedan jako težak meč, neizvestan do poslednje sekunde. Zvezda je uspela da ostvari pobedu na domaćem terenu Partizana i povede u seriji sa 2:0. Crveno-beli su slavili u hali Pionir rezultatom 69:72 (17:19, 19:21, 15:18, 18:14).

U odnosu na prvi meč razigranije su počeli utakmicu i jedni i drugi 4:6. Milosavljević je bio na visini zadatka kapitena i poveo je svoju ekipu u važnu borbu za revanš. Vilijams je ubacio prvu trojku na meču, ali je istu odmah uzvratio Pavlović nakon odlične odbrane srpskog šampiona 8:9. Rastrčali su se crno-beli i ponovo preuzeli vođstvo, Marinković iz kontranapda 12:11. Isti odgovor je imao i Blažič na drugoj strani. Pavlović je ulazio u ritam šuta van linije 6,75. Borba u odbrani nije dobijala pravu potvrdu u napadu, pa su crveno-beli to koristili 17:19.

Nastavljeno je u istom ritmu do 13. minuta kada je meč na kratko prekinut zbog ponašanja navijača na tribinama pri rezultatu 22:23. Milosavljević je pogađao sa distance, isto je činio i Vilijams. Milutinović i Mačvan su pre svega igrom u skoku, a potom i poenima održali egal 31:30. Neiskorišćene šanse u napadu crno-belih, odmah su kažnjavali gosti, Mitrović, pa Vilijams za 31:34. Cirbes je koristio svoju prednost u reketu, dok je Milutinov bio van igre. Neprecizne šuteve iz igre crno-belih, gosti su pretvarali u kontranapade, odličnim trčanjem atraktivno poentirali za 31:19. U finišu prvog poluvremena su Mačvan i Marinković preuzeli odgovornost za 36:40.

Dobrom odbranom i trojkom Tepića počelo je drugo poluvreme za crno-bele. Dobru reakciju Mačvana, anulirao je Vilijams, koji je nastavljao sa odličnim šutem spolja 43:49. U 26. minutu dosuđena je tehnička treneru Vujoševiću, zbog prigovora nakon četvrte lične greške Milutinova. Gosti su strpljivom igrom, koristeći greške protivnika stigli do dvocifrene prednosti, Lazić i Kalinić za 43:53. Ponovo su dobru reakciju imali Milutinović i Mačvan. Trojku Dženkinsa odmah je uzvratio Marinković za -7 pred odlučujući kvartal.

Marinković je produžio eho sa kraja trećeg kvartala i ponovo bio efikasan, ovoga puta u prodoru pod faulom. Odličan početak odlučujućeg kvartala, kako u odbrani tako i u napadu za izabranike trenera Vujoševića. Serijom od 10:0 crno-beli su stigli do izjednačenja 58:58 u 33. minutu. Dženkins je svojim šutevima spolja odbio taj nalet Partizana, ali nije odustajao ni Tepić za 61:64. Jaku odbranu uz dobru koncentraciju igrali su crno-beli. Konačno su to nakon perioda igre bez poena materijalizovali Pavlović i Milutinov, ali odmah za njima i raspoloženi Dženkins 66:69. Mačvanova trojka na 16 sekundi do kraja poravnala je rezultat. Mitrović je bio fauliran i pogodio je prvo, a promašio drugo bacanje. Tu loptu je uhvatio Kalinić i poentirao za pobedu. Zvezda je slavila u drugoj utakmici finala rezultatom 69:72.