Četvrtak, 19.09.2019 (18:00)

12.06.2015 · 21:07

Crveno-beli poveli u finalnoj seriji

Ekipa Crvene zvezde Telekom uspela je da u veoma teškoj utakmici savlada borbeni Partizan rezultatom 78:64 (17:9, 18:15, 19:10, 24:20). Crveno-beli su tako poveli u finalnoj seriji sa 1:0, a naredni duel velikih rivala je zakazan za ponedeljak na domaćem terenu kluba iz Humske.

Čvrste odbrane su igrale glavnu ulogu u uvodnim minutima. Za poziciju u reketu su se izborili Mačvan i Pavlović, na drugoj strani Mitrović i Vilijams su pogađali spolja 7:7. Milutinov i Cirbes su vodili veliku borbu pod oba koša. U 7. minutu zbog prigovora sudijama treneru Partizana dosuđena je tehnička greška 13:9. Tepić i Milosavljević su efektno probijali odbranu domaćina za seriju 10:2. Dženkins je u tim trenucima bio na nivou za 17:19 i kraj prvih deset minuta igre.

Odličnu odbranu su igrali crno-beli, sigurni i u skoku, naterali su protivnika na brze faulove i ulazak u bonus. Nakon dva i po minuta u nastavku Marjanović je poentirao, usledila su slična rešenja u napadu obe ekipe, Milutinov, pa Cirbes za 22:26. Dangubić je postigao trojku iz teške pozicije, Vilijams isto. Crno-bele je u igri držao odlični Mačvan, koji je bio siguran sa svih pozicija 35:34.

Propuštene šanse crno-belih domaći su koristili, a izabranici trenera Vujoševića nisu bili precizni nakon izgrađenih napada. Tepić je konačno prekinuo post ekipe iz Humske. Cirbes je nastavio sa svojom odličnom igrom u reketu 41:38. Agresivnu odbranu igrali su crveno-beli, a Dženkins je iz kontranapada postizao nove poene 47:42. U 28. minutu Pavloviću je dosuđena tehnička greška. Dangubić je ponovo bio precizan van linije 6,75, a Lazić atraktivnim zakucavanje stavio tačku na treći period igre i dvocifrenu prenost šampiona ABA lige 54:44.

Mačvan je bio izvanredan na oba kraja terena, u borbi za loptu njemu je dosuđen faul, a zbog prigovora i tehnička u 37. minutu. Usledila je odlična reakcija crno-belih, Tepić i Milosavljević za 59:53. Izlazile su lopte iz obruča pri šutu momaka u crnim dresovima, ali su se borili aktuelni šampioni do poslednjeg daha. U 36. minutu Milutinov je zbog povrede izašao iz igre. U 38. minutu dosuđena je i tehnička greška Kaliniću i Milosavljeviću pri rezultatu 67:55. Sve to je jako uticalo na stanje na parketu. Zvezda je sigurno meč privela kraju i pobedila prvom meču rezultatom 78:64.