Četvrtak, 19.09.2019 (18:00)

09.06.2015 · 18:01

Novo finale za šampiona Srbije!

Potpuno drugačiji meč u odnosu na onaj u Beogradu viđen je u Valjevu. Košarkaši Metalca su se maksimalno borili da dobiju priliku za majstoricu, ali je aktuelni šampion sačuvao prednost i slavio u neizvesnoj završnici rezultatom 73:69 (19:16, 15:16, 19:14, 20:23).

Crno-beli su se plasirali u finale domaćeg šampionata i u duelima sa Crvenom zvezdom boriće se za titulu prvaka Srbije.

Izabranici trenera Vujoševića su dobro počeli meč, Milutinov, Milosavljević i Pavlović obezbedili su prednost od 2:7. Od tog trenutka domaći tim je pojačao odbranu, razvio sigurne akcije u napadu za izjednačenja 10:10, najviše zahvaljujući Majstoroviću. Trojkom Milosavljevića stavljena je tačka na seriju Metalca. Uspeli su crno-beli da nakon deset minuta igre sačuvaju prednost 16:19.

Nastavili su Valjevci sa agresivnom igrom u odbrani i sve angažovanijim napadom, što je urodilo plodom za rezultatsku nezvesnost. Trojkom Kutlešića domaći tim je prešao u vođstvo 22:21 u 14. minutu meča. Milutinović je odličnom rolom dao pravi odgovor za nalet Metalca i povratak u vođstvo 22:25. Skoku u napadu domaće ekipe pravio je balans greškama, jer su izabranici trenera Đokića uspevali da izvuku poene nakon više pruženih šansi. Kutlešić je odlično trčao i pronalazio put do koša aktuelnog šampiona. Tepić i Milutinov su preuzeli odgovornost za povratak na nešto bezbedniju prednost 28:34. Tim iz Valjeva je forsirao šut za tri poena i na poluvreme otišao sa pola koša zaostatka za Partizanom 32:34.

Bolje su počeli treći kvartal izabrabici trenera Vujoševića 32:38, ali problem sa izgubljenim loptama i skokovima je nastavljen i u ovoj deonici. Takve prilike su koristili Valjevci u 27. minutu su ponovo došli do izjendačenja 43:43. Dugo nije bilo poena iz igre, pa se realizacija svela na šut sa penala. Konačno je Mačvan prekinuo taj sušni period, poenima iz reketa, pridružio se i Đumić za odličan finiš trećeg perioda 46:53.

Tepić je preuzeo odgovornost u napadu crno-belih, a domaći tim je i dalje bio na nivou kada je skok u napadu u pitanju. Trojkom Milosavljevića klub iz Humkse je došao do dvocifrene prendosti. Jeremić je menjao rešanja u napadu i probijao odbranu srpskog šampiona. Iz dobre odbrane odmah se razvio i kvalitetan napad, Dalo i Milosavljević za 52:67. Majstorović je bio na visini zadatka u svojoj ekipi. Milosavljević i Pavlović su bili odlični u odbrani, ali izgubljene lopte u napadu crno-belih su davale nove šanse domaćinu 60:67. Todorović je sa velike udaljenosti pogodio trojku, Majstorović iz reketa za 65:67 i potpuni povratak u meč ekipe Metalca. Mačvan je trojkom prekinuo seriju kojom je valjevski tim zapretio da preokrene meč. U neizvesnoj završnici crno-beli su sačuvali prednost i pobedom rezultatom 73:69 obezbedili novo finale domaćeg šampionata.