Nema najavljenih utakmica

04.06.2015 · 21:45

Važna pobeda pred početak plej-ofa

Aktuelni šampion Srbije odigrao je odličnu utakmicu u poslednjem kolu ligaškog dela domaćeg prvenstva. Savladan je veliki rival, ekipa Crvene zvezde rezultatom 92:82 (30:19, 23:22, 19:21, 20:20). Izabranici trenera Vujoševića su u jednom trenutku vodili i 20 razlike, rezultat koji je značio prednost domaćeg terena u plej-ofu, ali su crveno-beli smogli snage da sačuvaju kapital iz prve utakmice. U doigravanje klub iz Humske ide sa druge, a šampion ABA lige sa prve pozicije.

Odlično su meč počeli crno-beli, bili skoncentrisani u odbrani, nisu dozvolili protivniku poene iz igre. Serijom šuteva van linije 6,75 Pavlovića pa Tepića i odličnim prodorom Marinkovića rezultat na semaforu je bio 11:2. To je bio znak za prvi tajm-aut klupe šampiona ABA lige. Dvocifrenu prednost obezbedio je Pavlović. Nešto brža igra donela je i izgubljene lopte na obe strane. Vilijamsova trojka i Blažičevo zakucavanje podigli su crveno-bele. Taj nalet uspešno su prekinuli Mačvan i Milutinov za 21:7. Dobre reakcije Cirbesa i Lazića, anulirao je Tepić prodorima. Sjajnu igru aktuenog šampiona krunisao je raspoloženi Pavlović novom trojkom 30:13. Dodala je gas Zvezda u finišu prvog perioda za kraj deonice 30:19.

Lagana igra crno-belih nastavljena je i u drugom kvartalu, zahvaljujući i sigurnom skoku. Trojku Marinkovića uzvratio je Dangubić, a Cirbes je nastavio sa uspehom da se bori u reketu. Kontranapad i skok u odbrani doneli su i lagane poene, Tepić za 39:29. Pavlović je u 15. minutu zaradio treću ličnu grešku, pa je morao van igre. Mačvan i Marinković su preuzeli odgovornost, Murić je materijalizovao svoje zalaganje u skoku za 50:39. Nešto bolji napad su organizovali gosti u drugoj četvrtini, ali su momci u belim dresovima bili na visini zadatka 53:41 i kraj prvog poluvremena.

Povratkom u igru Pavlović je odmah doneo potrebnu energiju svojoj ekipi. Pauza za poluvreme, prijala je i izabranicima trenera Radonjića koji su agresivnije ušli u duele i pratili ritam Partizana. Na poteze Marjanovića i Dženkinsa, sjajno je uzvraćao Marinković za 67:52. Lazić je namestio ruku za šut spolja i pomogao svojoj ekipi kako u napadu, tako i u odbrani. Gosti su spustili rezultatski zaostatak uoči odlučujućeg kvartala 72:62.

Borili su se crno-beli za svaku loptu, u skoku, na parketu, usledila je materijalizacija truda, Andrić, Milutinov, pa Pavlović. Jedini raspoložen u tom trenutku ekipi crveno-belih bio je Dženkins koji je sam rešavao napade za 82:67. U 36. minutu Kalinić je izašao iz igre zbog pete lične i isključujuće. Crno-beli su to pretvorili u visokih 88:68. Vilijams i Marjanović su pogađali za smanjenje rezultatskog zaostatka, koji je bio od velikog značaja, s obzirom na +16 iz prvog meča. U poslednjoj deonici vodila se borba i za domaći teren u plej-ofu. Uspela je Zvezda u porazu da sačuva taj veliki kapital. Momci iz Humske su pobedili velikog rivala rezultatom 92:82.