18.03.2009 · 00:00

Pobeda pred odlazak u Moskvu

Utakmica poslednjeg kola regularnog dela sezone između Partizana i Bosne završena je rezultatom 86:75 (14:19, 25:22, 26:17, 21:17). Crno-beli su meč počeli sa dve vezane trojke i odličnom igrom u odbrani za 6:0, međutim ekipa Bosne je uzvratila dobrim šutom za tri poena, pa je rezultta ubrzo bio izjednačen 10:10. Do kraja prvog perioda, gosti su nastavili sa dobrom igrom u napadu za vođstvo 14:19. Brzo su crno-beli anulirali minus iz prve deonice u seriji od 12:0 i poveli sa 26:19. Od tog trenutka na parketu je viđena brža igra oba tima, a Bosna je to okrenula u svoju korist i ponovo došla u rezultatsku prednost 35:38, i do kraja poluvremena je sačuvala 39:41. U nastavku, košarkaši Partizana su ponovo prešli u vođstvo 57:49, ali su Sarajlije uspele da nešto organizovanijom igrom smanje prednost domaćih 59:56.

Međutim, crno-beli su ipak u odlučujuću četvrtinu ušli sa sedam poena prednosti 65:58. Serijom od 10:1 u četvrtom periodu crno-beli su došli i do najveće prednosti na utakmici 75:59. Svi košarkaši Partizana su se upisali u listu strelaca i zajedno zabeležili novu pobedu . „Mislim da je Bosna dosta podigla igru poslednjih nekoliko utakmica. Oni već nekoliko utakmica nastupaju bez svojih povređenih igrača i uspevaju da u tom sastavu, na primer, sa Cibonom igruju utakmicu na jednu loptu, utakmicu koja je Ciboni bila jako važna i to govori o kvalitetu ekipa Bosne. Igraju veoma disciplinovano, dosta menjaju odbrane, posle datog koša umeju da produže zonu. Više fintiraju zonsku odbranu pa prelaze na čoveka, rade te taktičke odbrane koje zahtevaju dosta strpljenja od protivnika.

Oni su prvo poluvreme šutirali 9/11 za tri poena, izuzetno dobro. Oni su jedan sastav koji zaista ima kavlitet i mi smo danas napravili i jako dobar trening, jer mi smo morali da se so kraja probudimo i damo sve od sebe da bismo dobili ekipu Bosne. Stalo nam je bilo da Jadransku ligu završimo pobedom kod kuće i da na takav način stavimo tačku na regularni tok takmičenja, što smo i uspeli. Čestitam Bosni na prikazanoj igri, intenzitetu i želji sa kojom su igrali i stvarno su nas primorali da veoma dobro odradimo svoj posao. Teško je igrati utakmice koje su unapred dobijene. Nama je koristila ovakva utakmica koja je bila teška u nekoliko segmenata, jer su dobro i šutirali i menjali odbrane i držali duže loptu.

Mi završavamo regularni deo sezone ovog takmičenja kao ubedljivo prvi i nadam se da ćemo odbraniti titulu čiji smo nosioci“, nakon utakmice reako je trener crno-belih Duško Vujošević. Partizan – Bosna ASA BHT 86:75 (14:19, 25:22, 26:17 , 21:17)Partizan: Lučić 2, Tepić 11, Milošević 2, Rašić 10, Tripković 12, Lasme 15, Aleksić 1, Vitkovac 7, Božić 5, Rakočević 10, Vesely 7, Vraneš 4. Bosna ASA BHT: Ivanović 13, Šehović 14, Rakić 7, Vučurović 14, Đurasović 2, Zimić 3, Šuljagić, Pašalić 6, Đorđević 14, Avdić 2.