14.03.2009 · 00:00

Crno-beli izgubili meč u Zagrebu

Partizan je u pretposlednjem kolu NLB lige zabeležio treći poraz, ovoga puta od Cibone rezultatom 66:58 (22:17, 18:17, 12:17, 14:7). Nakon fantastičnog početka utakmice i vođstva od 4:14 za crno-bele, Cibona je napravila seriju od 18:3 i na kraju prve četvrtine bila u prednosti od 22:17. Na početku druge deonice domaćin je nastavio seriju odličnih šuteva, ali su crno-beli to dolično pratili. U ujednačenoj igri Cibona je ipak uspela da sačuva svoju prednost sa kraja prve deonice, pa su na odmor otišli sa blagom prednošću 40:34. Odličnim šutem za tri poena Cibona je nastavila svoju dobru igru i u tom periodu došla i do dvocifrene prednosti 47:34. Partizanu je takođe nedostajalo i glavno oružje, skokovi u odbrani i napadu. Crno-beli su vezali nekoliko dobrih napada i svoj rezultatski zaostatak spustili na 50:46.

U tom periodu crno-beli su postigli i prvu trojku za 50:49. Uz odličnu odbranu i nastavak serije od 15:0 Partizan je ponovo prešao u vođstvo 50:51. Dugo nije bilo poena na početku poslednje deonice, ali su crno-beli uspeli da organizuju dobar napad i da prvi postignu koš za 53:52. Brza i ujednačena igra oba tima, dovela je do veoma uzbudljive završnice utakmice u Zagrebu. Međutim, uz uspešnu realizaciju Cibone i par izgubljenih lopti crno-belih, domaći su imali prednost od 66:58 koju su do kraja meča sačuvali. "Iako smo mnogo bolje delovali nego u Rimu, još uvek ima tragova akumuliranog umora, što se najbolje videlo po tome što nije bilo četrdeset minuta. Takođe nismo vratili skok u napadu, u prvom poluvremenu uopšte nismo dobro skakali, pustili smo posle vođstava od 14:4 seriju od 12:0.

Pa onda početak treće četvrtine i pri rezultatu 58:57 dve lopte vezano smo izgubili, govore da još moramo da usavršavamo igru da bismo najvažnije utakmice dočekali u najboljoj formi", nakon utakmice u Zagrebu rekao je trener Partizana Duško Vujošević. Cibona – Partizan 66:58 (22:17, 18:17, 12:17, 14:7) Cibona:Wright 10, Homan Jared, Kus 5, Prkačin 14, Troha, Vukušić 3, Andrić, Calloway 5, Zubčić, Princ 2, Rozić 4, Anderson 23. Partizan: Tepić 15, Riznić, Milošević 1, Rašić 1, Tripković 2, Lasme 12, Aleksić, Vitkovac 10, Božić, Rakočević 6, Vesely, Vraneš 10.