Petak, 27.09.2019 (20:00)

11.03.2009 · 00:00

Crno-beli bez pobede u Rimu

Partizan je u poslednjem kolu top 16 faze Evrolige izgubio od rimske Lotomatike rezultatom 88:72 (26:23, 23:11, 18:18, 21:20). Crno-beli su dobro počeli utakmicu nakon prvih poena domaćeg tima serijom od 7:0 prešli su u vođstvo 2:7. Ubrzo su Rimljani mni serijom uspeli da izjednače 18:18, a do kraja prvog perioda viđena je čvrsta i izjednačena igra. U poslednjem napadu Roma je uspela da šutem za tri poena ode na mali odmor sa prednošću 26:23. Domaćin je već u nastavku sa dve vezane trojke u seriji od 9:0 uvećao svoju prednost 38:25. Crno-beli nisu uspeli da do kraja poluvremena nađu rešenja za napad domaćina pa je drugi period završen rezultatom 49:34. Treća četvrtina je bila u potpunosti u znaku Rome, koja je boljom realizacijom u napadu stigla i do 67:45.

Međutim, crno-beli su uspeli da ublaže rezultatski zaostatak, pred poslednju deonicu. U odlučujućoj četvrtini Lotomatika je nastavila sa odličnom igrom i sačuvala veliku prednost sve do kraja utakmice. Crno-beli su ipak i pored poraza u poslednjem kolu, kao što je već poznato, zasluženo među osam najboljih ekipa Starog kontinenta. Podršku im je tokom čitave utakmice pružalo oko stotinak navijača Partizana iz Beograda, Ciriha i Rima. Trener Partizana Duško Vujošević nije bio zadovoljan izdanjem svoje ekipe i smatra da je Lotomatika zasluženo pobedila. “Ovo je bila utakmica koja nam pratkično ništa nije značila. Oni su pokazali mnogo više volje i želje, takođe uz kriterijum suđenja koji je dozvolio da igraju preko granice faulova. Ipak, oni su zasluženo dobili utakmicu jer su to više želeli“. Vujošević je izjavio da će ovaj poraz iskoristiti za analizu, kako bi se vratio pravi pristup igri jer ’Crno-bele’ tek očekuje borba za titule. „Ovo ne sme da se dozvoli.

Ne sme da se dozvoli promena ritma, da posle Arene i 20 hiljada gledalaca izgubiš 20 razlike, to je nedovoljno pametno. Kao i svaki poraz, i ovaj može da bude otrežnjujući. Imam razumevanja kada su u pitanju umor i velika potrošnja energije. Na ovaj poraz moramo da reagujemo na pravi način i da analiziramo zašto je do njega došlo i da vidimo zašto nije bilo pristupa kog je trebalo da bude, i da onda vratimo taj pristup. Mi želimo da se ova sezona završi na sjajan način. Mi smo već osvojili Kup, ali borba za trofeje tek počinje“.Lottomatica – Partizan 88:72 (26:23, 23:11, 18:18, :) Lottomatica: Giachetti 2, Gigli 1, Tonolli 5, Hutson 23, Casale, Jennings 5, Datome 12, Douglas 18, Jaaber 17, Gabini 5. Partizan: Tepić 1, Milošević 1, Rašić 3, Tripković 12, Veličković 14, Lasme 17, Aleksić, Vitkovac 4, Božić 5, Rakočević 2, Vesely 4, Vraneš 9.