25.10.2008 · 00:00

Pobeda u Zagrebu

Nakon Istanbula crno-beli su se uputili ka Zagrebu u susret utakmici 5. kola NLB lige. Nakon isteka regularnog dela i jednog produžetka Partizan je zabeležio petu uzastopnu pobedu rezultatom 91:92 (19:20, 20:16, 24:17, 15:25, 13:14). Crno-beli su dobro otvorili utakmicu, ali su već pred kraj prve četvrtine domaćini nagovestili dobru igru u narednoj deonici i tako stigli na plus četiri 39 : 35 nešto pre kraja prvog poluvremena. U nastavku meča agresivnijim napadom ekipa Zagreba je stigla i do dvocifrene prednosti. Od tog trenutka naš tim se vraća u potpunosti u meč i stiže do izjednačenja. Crno-beli su imali napad za pobedu, ali je utakmica ipak otišla u produžetak.

Nakom pet minuta igre i opet veoma neizvesne završnice Partizan je uspeo da ostane neporažen u dosadašnjem delu takmičenja. “Zagreb je kvalitetna ekipa i ozbiljan klub, koji nije slučajno uspeo da u velikoj konkurenciji izbori status članice NLB lige. Imaju pun roster, dobrog trenera i zaista su ozbiljan klub. Oni su već igrali utakmicu sa Cibonom gde je na praktično četvrti skok u poslednjioj sekundi Cibona dobila tu utakmicu, tako da su oni zaista jedan kavlitetna ekpa, čestitam im, bili su jako motivisani večeras. Što se nas tiče, potrošena je ne samo fizička snaga već i energija iz utakmice Evrolige i to nije nešto što lako može da se nadoknadi, a da ne ostavi traga. Mi još uvek nismo imali četrdeset minuta pune igre, počeli smo dobro, ali od onog momenta kada su oni okrenuli rezultat, mi nismo dizali agresivost u odbrani, a nije nam bilo ni dozvoljeno.

Tokom čitave utakmice imali smo loše suđenje koje ne može da se posmatra van konteksta priče otvorene od strane Ace Petrovica i Zadra posle utakmice u Beogradu. Ta priča nije samo lažna emocija, već deo strategije koja ima za cilj da dezinformiše i kreira lažnu sliku da Partizan, pogotovu posle mog pritiska na sudije ima ”dobro” suđenje. To apsolutno ne odgovara istini i njegove izjave da sam ja van kategorije ostalih trenera treba da isprovociraju kod sudija negativnu sujetu i da potom oni dokazuju da ja na njih ne mogu da utičem. Čak je i komentator na hrvatskoj televiziji rekao da bi Zadru odgovarala pobeda Zagreba protiv nas. Čini mi se da je formirana zadarsko-slovenačka grupa koja ima za cilj da štiti interese Zadra i možda jos nekog, naravno usmerena protiv Partizana.

Takođe mislim da rukovodstvo NLB lige treba da se izbori za regularnost takmičenja i kvalitet suđenja, jer ukoliko počnu da se rade razne igre i pritisci, da se određuje ekipa koja je organizator fajnl fora, sistem takmicenja da se kreira, da se zovu telefonom i da vrše pritiske, da loše ocene dobiju sudije kada Partizan dobije utakmicu, zatim da se dešava ono što se desilo večeras, to stvarno nije nešto što će doneti dobro bilo kome“, nakon utakmice u Zagrebu rekao je trener crno-belih Duško Vujošević. Zagreb: Tomić 23, Vladović 18, Babić 2, Simon 19, Papac 2, Dundović 13, Rahimić, Bašljan 5, Štimac 9, Drezga. Partizan: Tepić 17, Milošević 8, Rašić 14, Tripković 20, Veličković 11, Lasme 13, Aleksić 1, Vitkovac, Božić, Rakočević 6, Vesely, Vraneš 2.