Subota, 23.01.2021 (19:00)

02.03.2009 · 00:00

PAO poražen u grčkom ’večitom’ derbiju

Košarkaši Panatinaikosa doživeli su poraz od najvećeg rivala Olimpijakosa pred gostovanje Partizanu u meču petog kola Top 16 faze Evrolige u četvrtak, 5. marta. PAO je ovim porazom umanjio šanse da se izbori za prvu poziciju pred plej-of. Unikaha je slavila na gostovanju Pamesi, a pobedu je zabeležila i Lotomatika protiv Snajdera. Košarkaši Panatinaikosa poraženi su od Olimpijakosa sa 77:75 u 20. kolu grčkog prvenstva. Ekipa Željka Obradovića igrala je dobro u prvoj i delimično četvrtoj četvrtini. Iako su prvu četvrtinu ’zeleni’ dobili, Olimpijakos je preokrenuo rezultat i u nastavku utakmice je dolazio i do 10 poena prednosti. Ipak, PAO se vratio u igru pa se pri rezultatu 71:71 ušlo u neizvesnu završnicu u kojoj su košarkaši Olimpijakosa imali više koncentracije i posle koje su trijumfovali rezultatom 77:75. Najefikasniji u Panatinaikosu bili su Vasilis Spanulis i Majk Batist sa po 19 poena, uz devet skokova Batista.

Nikola Peković je postigao pet poena, dok Dušan Kecman nije ulazio u igru. Panatinaikos sada ima dve pobede manje u odnosu na vodeći Olimpijakos. Unikaha je uspela da se povrati posle poraza od Partizana u Evroligi i da na teškom gostovanju u Pamesi zabeleži pobedu od 83:79. Iako je Pamesa u svojim redovima imala veoma raspoloženog Vuleta Avdalovića, bivšeg igrača Partizana, koji je postigao 21 poen, to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz. Markus Hejslip sa 23 poena predvodio je Unikahu, dok je Kosta Perović, takođe bivši ’Crno-beli’, zabeležio osam poena i četiri skoka za Pamesu. Unikaha se nalazi na šestoj poziciji u ACB ligi. Lotomatika je lako savladala Snajdero sa 83:70 u meču 20. kola prvenstva Italije. Ubedljivo najbolji igrač Partizanovog protivnika u poslednjem kolu Top 16 faze Evrolige, bio je Ibrahim Džaber koji je postigao 26 poena uz šest skokova i pet asistencija. Lotomatika je druga iza Montepaskija koji je prethodnog vikenda doživeo prvi poraz u domaćem prventvu.