Subota, 23.01.2021 (19:00)

25.02.2009 · 00:00

Pobeda 12 veličanstvenih!

Košarkaši Partizana su u još jednoj fantastičnoj evroligaškoj predstavi odneli veliku pobedu! Savladana je Unikaha! Crno beli su zabeležili treću pobedu u dosadašnjem delu takmičenja Top 16 faze Evrolige. Rezultat u Malagi nakon jednog produžetka 74:78 (17:18, 22:17, 19:16, 7:14, ot 9:13). Utakmica je imala očekivan početak, jaka odbrana na obe strane donela je ujednačenih par minuta igre. Crno beli su efektnim poenima, tri vezane trojke uz dva zakucavanja, došli u vođstvo 15:9. Košarkaši Partizana su sjajno razvijali napad i uz odličnu odbranu kontrolisali su ovu deonicu. Unikaha je ipak do kraja četvrtine zahvaljujući šutevima spolja prišla na poen zaostatka - 18:17. U nastavku, crno-beli su ponovo imali odličnu odbranu, ali su Španci sve to dobro pratili i igralo se 'koš za koš'. Zatim je tim iz Malage vezao dve trojke za vođstvo 30:26, međutim i crno-beli su imali svoj odgovor i nisu dozvolili domaćinu da poveća prednost. Crno-beli su na veliki odmor otišli sa samo 4 poena zaostatka 39:35.

Treća deonica je počela trojkom domaćina, a onda je Partizan serijom od 8:0 izjednačio i ponovo imao rezultatsku prednost 43:42. Unikaha je odličnom odbranom uspela da preokrene rezultat i serijom od 10:0 dođe i do najveće prednosti na utakmici 56:45. Do kraja četvrtine crno-beli su uspeli da ublaže prednost Španaca na 58:51. Poslednja deonica donela je dosta uzbuđenja. Crno-beli su uspeli da zaustave domaćina na samo sedam postignutih poena, i uz odličnu realizaciju i smirenost, došli su do napada za pobedu. Ipak, nakon izgubljene lopte i lošeg napada Unikahe, rezultat regularnog toka bio je 65:65 i utakmica je otišla u produžetak.

Novih 5 minuta igre počelo je fantastično za crno-bele, sa tri vezane trojke za vođstvo od 74:66. Međutim, ni tada nije sve bilo rešeno, pošto su Španci uspeli da priđu na samo koš razlike - 76:74. Poslednjih 30 sekundi donelo je puno uzbuđenja. Prvo je Veličković promašio trojku, zatim je Veseli uhvatio loptu u napadu i na kraju Tepić je bio fauliran. Pogodio je prvo bacanje za rezultat 77:74, promašio drugo, a se Veseli ponovo izborio za loptu. Na liniji slobodnih bacanja bio je uspešan iz drugog pokušaja, za konačnih 78:74 i slavlje crno-belih je moglo da počne. “Veoma sam srećan zbog ove pobede, jer to je pobeda protiv jednog velikog kluba i jednog velikog tima.

Imaju izvanredne igrače, izvanredne uslove, odličnu upravu i izvarednog trenera. Postavili smo utakmicu kao veoma važnu, ali isto tako da imamo nešto više alternativa od njih za plasman među osam, što je, pod jedan, za nas daleko veći uspeh i manji imperativ za njih, drugo, više smo alternativa imali od njih i sigurno je da osvajanje Kupa dovodi do bržeg oporavka za razliku od njih koji su taj Kup izgubili u finalu. Taktički se znamo dobro, poznajemo jedni druge i to nij ebilo toliko odlučujuće koliko je bila odlučujuća ova psihološka prednost u kojoj smo mi bili.

Čestitam igračima na velikoj pobedi kojom su dokazali da su velika tim i da su velikg protivnika dobili na njihovom terenu, u vrlo važnoj utakmici a to može samo prava ekipa, koja je sastavljena od velikih igrača. Naravno, nećemo stati na ovome, mislimo na sledeće obaveze. Ovu pobedu posvećujemo svim našim navijačima i zemlji Srbiji”, rekao je trener crno-belih Duško Vujošević nakon utakmice u Malagi. Unicaja - Partizan 74:78 (17:18, 22:17, 19:16, 7:14, ot 9:13)Unicaja: Cook 7, Gomis 6, Rodriguez, Welsch 6, Cabezas 13, Ndong 14, Faverani 2, Jimenez 7, Archibal 12, Kelati 4, Haislip 3.Partizan: Tepić 5, Milošević 3, Rašić 8, Tripković 17, Veličković 17, Lasme 20, Aleksić, Vitkovac, Božić, Rakočević 5, Vesely 3, Vraneš.