Četvrtak, 19.09.2019 (18:00)

23.10.2008 · 00:00

Crno-beli bili na korak do pobede

Premijera Partizana u Evroligi završena je sa samo pola koša zaostatka za istanbulskim Efesom 61:60 (11:14, 24:10, 14:13, 12:23), a uz malo sreće u završnici naša ekipa mogla je do slavlja. U prvoj deonici, koja je završena u korist crno-belih, prikazana je relativno izjednačena igra. U nastavku meča Efes je serijom preciznih šuteva za tri poena po prvi put stekao dvocifrenu prednost.

Crno-beli su poslednju četvrtinu počeli serijom 9:0, pokazali da se neće predati do kraja. U završnici više sreće i umeća imali su domaćini, pa je pobeda na kraju ipak pripala ekipi iz Istanbula. “Neophodno je naglasiti da je ovo jedna nova ekipa koja nije još isprofilisana i nema iskustvo igranja teških utakmica zajedno. Prilog tome je serija od 15:0, koju je Efes napravio nakon pet postignutih trojki u jednom periodu utakmice, zatim sama završnica sa nedovoljno organizovanih šuteva, kada je postojao rezon da otvorimo šut za tri poena i da na taj način izbegnemo produžetak i tako dobijemo utakmicu. Za sve to, potrebno je i više vremena i više uigranosti, kao i vreme ispunjeno ovakvim utakmicama koje su značajne i teške.

Moramo da povećamo angažovanost i saradnju, kompletan intenzitet podignemo na viši nivo. Ima stvari koje su bile dobre kao što je skok, kontrolisali smo reket. Igrali smo protiv jakog protivnika, i ispustili smo priliku, ali svakako da ima stvari koje su ohrabrujuće i ukoliko ispravimo nedostatke, možemo se nadati uspešnoj sezoni” , nakon utakmice rekao je trener crno-belih Duško Vujošević. Efes Pilsen – Partizan 61:60 (11:14, 24:10, 14:13, 12:23) Efes Pilsen: Smith 7, Thorton 10, Gonlum 9, Vujanic 17, Peker 9, Kakiouzus 3, Guler, Arslan, Akyol 6. Partizan: Tepić 7, Milošević 5, Rašić 2, Tripković 3, Veličković 16, Lasme 11, Aleksić, Vitkovac 4, Božić, Rakočević 10, Veseli, Vraneš 2.