Subota, 23.01.2021 (19:00)

22.02.2009 · 00:00

Ubedljiva pobeda mladih

U 18. kolu I srpske lige, mladi tim Partizana ostvario je najubedljiviju pobedu u dosadašnjem delu sezone. U Hali sportova na Novom Beogradu, savladana je Grocka sa 103:69. Gosti su u utakmicu ušli motivisani i na krilima tri uzastopne pobede u ligi, pa crno-beli u dva navrata nisu uspevali da zadrže prednost od 10 poena u prvom poluvremenu. Ipak, posle furiozne igre u trećem periodu rezultatska neizvesnost više nije postojala, što je trener Bakić iskoristio kako bi šansu pružio svim igračima. Krajnji rezultat je ujedno i najveća razlika na meču, a kuriozitet je da su poslednjih 5 minuta na terenu zajedno bili najviši igrači lige Darko Balaban i Nemanja Bešović. Partizan MT – Grocka 103:69 (18:14, 22:21, 31:10, 32:24) Partizan MT : Janjuz 5, Nestorović 10, Teodorović, Bilić 10, Riznić 20, Živković, Jaramaz 9, Lučić 9, Balaban 11, Tapušković 14, Bešović 7, Trikić 8. Grocka: Čanić 22, Ristić 11, M.Mijić 11, Ilić 1, Boričić, A.Mijić, Čabrilo 6, Stojanović 3, Pantić 4, Jovičić, Ilić, Lješnjak 11. Ovaj vikend je bio uspešan za ceo Omladinski pogon kluba. Iako su u četvrtak poraženi od FMP-a sa 84:92, kadeti su u subotu pobedili Put rezultatom 80:59, juniori su bili bolji od Žitko basketa (72:69), dok su pioniri napravili lepu uvertiru pred kasnije osvajanje Kupa u Nišu, tako što su ubedljivo savladali vršnjake iz Zvezde (Red star) sa 97:54.