21.02.2009 · 00:00

Partizan odbranio trofej!

Košarkaši Partizana osvojili su drugu uzastopno, a ukupno desetu titulu trofeja Kupa, savladavši u finalu Crvenu zvezdu 80:65 (21:19, 25:13, 15:17, 19:16)!. Utakmica se prelomila već u drugoj četvrtini, kada su ’crno-beli’ ostvarili prednost od čak 14 poena koju su posle rutinski održavali do kraja utakmice. U prvoj četvrtini košarkaši oba tima su bili precizni iza linije za tri poena, gde je svaki tim ubacio po četiri trojke. Prvi period igre završen je trojkom Tripkovića uz zvuk sirene, za prednost Partizana od dva poena – 21:19. Drugu četvrtinu obeležio je skok u napadu ’Crno-belih’. Partizan je u drugom periodu igre napravio čak sedam ofanzivnih skokova i posle četiri trojke u nizu stekao, ispostaviće se, nedostižnu prednost od četrnaest poena na poluvremenu (46:32).

Crvena zvezda zaigrala je nešto bolje na početku trećeg perioda i u jednom momentu stigla na samo pet poena zaostatka. Ipak, u tom momentu Jan Veseli uhvatio je loptu u napadu i pogodio uz faul, što je bila definitivna prekretnica na utakmici. U poslednju četvrtinu ’Crno-beli’ otišli su sa rezultatom 61:49. Poslednja četvrtina počela je trojkom Novice Veličkovića, tako da je ostatak meča bio samo rutinsko održavanje prednosti za odbranu titule u Kupu Radivoja Koraća i ukupno deseti trofej Partizana u ovom takmičenju."Pokazali smo da smo bolja ekipa od Zvezde bez obzira što za njih nije igrao povređeni Lorens Roberts. Bili smo bolji od početka meča, osim jednog perioda u trećoj četvrtini kada se nismo snašli zbog njihov agresivne odbrane", rekao je trener Partizana Duško Vujošević posle utakmice. "Priznanja i zasluge za trofej idu celoj ekipi.

Bili smo dominantni tokom celog turnira i zasluženo osvojili Kup. Hvala publici što nas je bodrila u sva tri meča. Pokazali smo da smo najbolji, ali idemo dalje, čeka nas još teških utakmica", rekao je Novica Veličković, najbolji igrač finalnog turnira Kupa. Pehar Kupa Radivoja Koraća kapitenu Petru Božiću uručio je Vlade Divac, dok je za najkorisnijeg igrača turnira proglašen Novica Veličković.Partizan: Tepić 9, Milošević 2, Rašić 9, Tripković 17, Veličković 18, Lazmi 3, Aleksić, Vitkovac 1, Božić 5, Rakočević 6 Veseli 10, Vraneš. Crvena zvezda: Kešelj 9, Kikanović 2, Kovač 5, Radosavljević, Stević 8, Dragićević 14, Milošević 3, Ovens 15, Šepa, Štimac 2, Bakić 2, Bjelica 5.