20.02.2009 · 00:00

Partizan ubedljivo do finala Kupa!

Košarkaši Partizana napravili su još jedna korak ka odbrani titule u Kupu Radivoja Koraća, savladavši ubedljivo u polufinalu Hemofarm sa 83:67 (16:25, 23:11, 21:7, 23:24). Najefikasniji kod ‘Crno-belih’ bio je Novica Veličković sa 20 poena, a pratili su ga Milenko Tepić sa 13 i Petar Božić i Žarko Rakočević sa po 11 poena. Kod Vrščana, istakli su se Milivoje Božović sa 20 i Miljan Pavković sa 17 poena. Vrščani su bili uspešniji od Partizana samo u prvoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 25:16. Posle toga, usledila je dominacija ‘Crno-belih’, pogotovo u trećoj četvrtini gde su dozvolili igračima Hemofarma da postignu samo sedam poena, posle čega je pitanje pobednika bilo praktično rešeno. Hemofarm je u prvoj četvrtini pri rezultatu 9:9 napravio seriju od 12:0 i došao do prednosti visoke prednosti.

Tepić je trojkom smanjio na devet poena minusa, a Hemofarm je ubrzo zatim došao i do najveće prednosti u meču, od 13 poena – 25:12. Ipak, prva četvrtina završena je sa devet poena prednosti za Vrščane – 25:16. Drugu četvrtinu Partizan je počeo dobrom odbranom. Hemofarm je duži period ostao na samo dva postignuta poena, dozvolivši ‘Crno-belima’ da prvo izjednače, a zatim i povedu 29:27 poenima Veselog. Usledila je izjednačena igra do kraja četvrtine i kada je delovalo da će na poluvreme da se ode nerešenim rezultatom 36:36, Milenko Tepić pogađa trojku u poslednjoj sekundi za tri poena prednosti za Partizan. Odbrana ‘Crno-belih’ bila je još neprobojnija u trećoj četvrtini. Partizan je konstantno povećavao prednost, koja je ubrzo došla na 13 poena (53:40).

Treća četvrtina završila se zakucavanjem Lazmija za prednost od 60:43 pred poslednji period. Poslednji period počeo je trojkom Tripkovića za 20 poena prednosti za Partizan. ‘Crno-beli’ su do kraja održavali visoku prednost, igrajući ‘koš za koš’ i utakmica je završena konačnim rezultatom 83:67. “Ovo je bila izuzetno teška utakmica. Posle našeg malo lošijeg starta, uspeli smo da kontrolišemo tok utakmice. Sada nam ostaje da čekamo sutra drugog finalistu i da se dobro pripremimo za taj meč“, izjavio je najefikasniji igrač ’Crno-belih’ večeras, Novica Veličković. „Teška utakmica, kao što smo i očekivali. Hemofmarm ima kvalitet, jako dobro su odigali protiv Pamese – na jednu loptu, i odlično u ULEB Kupu protiv Crvene zvezde.

Nismo igali sa njihovom energijom na početku, upali smo u paniku kada su oni poveli. U kup takmičenju nemate pravo na kiks i trojka Tepića u poslednjoj sekundi prvog poluvremena je bila izuzetno bitna na psihološkom planu. Sa tom dobrom energijom se otišlo u svlačionicu i u drugom poluvremenu smo potpuno kontrolisali meč, podigli igru i rešili utakmicu u svoju korist“ , rekao je trener Partizana Duško Vujošević posle susreta.Finale Kupa Radivoja Koraća na programu je u subotu, 21. februara od 18 časova u niškoj hali ‘Čair’. Partizan: Tepić 13, Milošević 2, Rašić 2, Tripković 9, Veličković 20, Lazmi 3, Aleksić 3, Vitkovac, Božić 11, Rakočević 11, Veseli 8, Vraneš. Hemofarm: Pavković 17, Despotović, Joksimović 3, Božović 20, Marković 12, Savović 4, Krstović 6, Mačvan, Petrović, Borisov 1, Marjanović, Bader 4.