14.02.2009 · 00:00

U fantastičnoj atmosferi pala i Olimpija

Pred prepunim Pionirom crno-beli su savladali još jednog protivnika. U utakmici 22. kola NLB lige pobedili su Union Olimpiju rezultatom 69:67 (19:15, 14:23, 20:21, 16:8). Košarkaši Partizana su silovito otvorili meč, uz odličan napad i organizovanu odbranu, protivniku su dozvolili poene tek u 5. minutu, uz prethodnu seriju od 9:0. Gostujući tim je ipak uspeo da se probudi i do kraja prve deonice i rezultatski približi crno-belima, postignutom trojkom uz zvuk sirene koja je označila kraj ovog perioda 19:15. Druga četvrtina je donela i prvo vođstvo ekipe iz Ljubljane 30:31, u seriji od 9:1 koju su imali gosti 31 : 38. U nastavku meča,

Olimpija je stigla i do najveće prednosti na utakmici 38:55. Uz dosta kontranapada i izgubljenih lopti na obe starne, crno-beli su uspeli da vrate svoju igru i uhvate rezultatski priključak pred odlučujućih deset minuta igre. Već na početku poslednjeg perioda, Partizan je serijom od 7:0 došao na samo pola koša zaostatka 62:63. U uzbudljivoj završnici crno-beli su bili koncentrisaniji i uspeli su da preuzmu vođstvo koje su sačuvali do isteka 40. minuta. Partizan je i dalje prvi na tebeli sa 20 pobeda i samo dva poraza, dok je Olimpija na osmom mestu, ima devet pobeda i 13 poraza. "Najvažnije je da smo uspeli da zabeležimo novu pobedu. Bila je izuzetno teška utakmica, u koju smo mi možda ušli sa pogrešnim pristupom.

Važno je da smo uspeli da reagujemo tokom utakmice i da pobedimo, i zbog Jadranske lige a i zbog toga što nam sledi kup. Umor postoji, ali to se podrazumeva dok sezona traje i dok se bavimo sportom, tako da smo svi mi navikli da igramo pod umorom i nezavisno od toga trudićemo se da dajemo sve od sebe", rekao je bek crno-belih Uroš Tripković. "Prvo što želim je da se zahvalim publici koja je ispunila Pionir, iako je bilo slobodan ulaz. Utakmica je u 16 časova, rezultatski za nas ne znači mnogo, jer Partizan je blizu toga da osboji prvo mesto pred fajnalfor u NLB ligi. I pored svega toga oni su došli da pozdrave oni što smo do sada, tokom ove sezone uradili i ja im se zaista mnogo zahvaljujem. Gospodski su se ponašali navijači, došli u tolikom broju i podržavali nas kada je bilo 17 razlike najglasnije su navijali i hvala im veliko. Čestitam Olimpiji.

Njihov trener Jurij Zdovc je i kao igrač imao visok moral, bio odličan odbrambeni igrač i pametan, a takav je i kao trener. On je koliko je mogao tokom sezone napravio selekciju onih koji se jako bore i odlično igraju odbranu. Znao sam i da utakmica njima, što se tiče stanja na tabeli, ne znači ništa, znao sam da će biti izuzetno motivisani i borbeni. Oni su danas bili na domak pobede i možda i zaslužili da dobiju utakmicu. Kod nas se pokazalo da ipak ima jednog produženog slavlja i opijenosti posle tri izuzetno važne utakmice, i onakav početak samo je potvrido to shvatanje ove utakmice. Kada je Olimpija prišla i preokrenula rezultat, ušli smo u paniku, jer nismo od početka utakmice imali potrebnu količinu straha da se igra utakmica u potrebnoj tenziji.

Našlo se snage da se dobije utakmica, ali naravno ne mogu da budem zadovoljan. Postoji i umor i ispražnjenost i ova utakmica je bila između ove serije od tri jako važne utakmice, sa Romom, Zvezdom i Unikahom, a i pred kup. Možda je zbog svega toga tako i sagledana od strane igrača, mada sam ja pokušao da objasnim da će utakmica biti ovakva kakva je upravo i bila, ali nisam uspeo to da uradim. Ovo je i jedna opomena da ako ne igramo sa 120 odsto naše angažovanosti, nismo onaj tim koji ljudi poštuju i zbog kojih dolaze u ovolikom broju da nas gledaju", rekao je nakon utakmice trener Partizana Duško Vujošević. Partizan – Union Olimpija 69:57 (19:15, 14:23, 20:21, 16:8) Partizan: Tepić 13, Milošević 2, Rašić 9, Tripković 5, Veličković 9, Lasme 15, Aleksić, Vitkovac 2, Božić 3, Rakočević 5, Vesely 2, Vraneš 4. Union Olimpija: Klobučar 3, Rudež, Harrington 5, Hukič 5, Robinson 2, Begič 4, Golubović 15, Maravič, Župan, Ožbolt 20, Nešović 13.