Subota, 19.10.2019 (17:00)

11.02.2009 · 00:00

I Unikaha pala u grotlu Pionira

U Pioniru je viđen triler za "Oskara". U fenomenalnom ambijentu koji su napravili najbolji navijači u Evropi, i pored drame u finišu, pobeda Partizana nije mogla da izmakne. Crno-beli su savladali Unikahu 60:59 i stigli do drugog trijumfa u TOP 16 fazi Evrolige. Rovovska borba vodila se svih 40 minuta. Sudije su dozvolile grublju igru, što se odrazilo već u prvoj četvrtini. Na kraju prvog perioda naš tim je na svom kontu imao samo 10 poena, a gosti poen više. Do prve osetnije prednosti dolaze Španci (18:26), ali nakon toga crno-beli postižu 8 vezanih poena i na veliki odmor se odlazi sa miroljubivih 26:26. Partizan je prvo poluvreme šutirao trojke 7:0 i svi su u dvorani nestrpljivo čekali da se probije led. To se desilo na startu drugog poluvremena. Prvo Rašić, zatim Veličković i ceo Pionir je u transu. U tim momentima tim iz Malage bio je u nokdaunu, jer crno-beli su napravili fantastičnu seriju od 16 vezanih poena (34:26). Međutim, španci nakon toga pokazuju zašto su na žrebu za TOP 16 bili u šeširu favorita. Dižu se iz "mrtvih", prave seriju 11:0 i opet preuzimaju blago vođstvo.

Do kraja treće četvrtine igrala se rezultatska klackalica, koja je prevagnula na stranu srpskog šampiona (44:41). U poslednjem periodu drama se nastavlja i prvih 5 minuta nijedan tim ne preuzima dominaciju. Kod rezultata 51:49 za goste, narednih 3 minuta crno-beli još više pojačavaju fenomenalnu odbranu i serijom 7:0 stižu do 5 poena prednosti (56:51). Sledi par grešaka našeg tima, što kažnjava veoma iskusna ekipa Unikahe i ulazi se u triler završnicu. Kod rezultata 59:59, poslednji napad ima Partizan i 4 sekunde pre kraja Unikaha pravi faul. Veličković promašuje prvo, a pogađa drugo slobodno bacanje. Odgovornost u gostujućoj ekipi preuzima Kuk i solo prodorom kreće na koš Partizana.

Stekao se utisak u dvorani da 4 sekunde teku kao 4 dana. Kuk promašuje, Partizan pobeđuje, Pionir se trese!!! "Velika pobeda, ne samo po značaju utakmice. Unikaha posle poraza kući od Panatenaikosa, imala je opterećenje da se pobedom ovde traži plasman među 8 najboljih. I to opterećenje se osetilo. Uspeli smo da im zaustavimo kontranapad i da smanjimo broj šuteva koji su izveli. Dosta dobro smo kontrolisali skok. U prvom poluvremenu loše smo branili i napadali centre. Njihovi centri su uspevali da kontrolišu reket, nismo ih izvlačili na piku i igrali 1 na 1. Postigli smo jako malo koševa u prvom poluvremenu. U Evroligi igraju se jako intezivne odbrane uz dosta kontakta. Sudije dozvoljavaju grublju igru. Na kraju utakmice napravili smo nekoliko grešaka u seriji. Kad smo se odlučivali za faul, trebalo je ranije da ga pravimo, a ne 6 sekundi pre kraja.

Drago mi je što je Pionir bio pun i što su navijači napravili fantastičan ambijent. Veliku pohvalu zaslužuju i moji momci. Svi znate koje smo zdravstvene probleme imali, Veseli je odradio samo jedan šuterski trening, a Vraneš sutra opet prima injekciju. Mislim da nam neće biti dovoljna samo pobeda nad Panatenaikosom u Pioniru, da bi se plasirali dalje. Niko to sada ne može da garantuje, možda ćemo morati da dobijemo ili Unikahu u Malagi ili Lotomatiku u Rimu.", rekao je nakon utakmice trener Partizana Duško Vujošević. Partizan – Unikaha 60:59 (10:11, 16:15, 18:15, 16:18) Partizan: Tepić 8, Milošević 4, Rašić 5, Tripković 12, Veličković 12, Lasme 9, Aleksić , Vitkovac 2, Božić 2, Rakočević 2, Vesely 4, Vraneš . Unikaha: Cook 12, Gomis 5, Rodriguez 1, Cortaberria , Welsch 12, Ndong 6, Gabriel 5, Jimenez 2, Archibald 6, Kelati , Haislip 10.