07.02.2009 · 00:00

Partizan posle preokreta srušio 'večitog' rivala!

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u derbiju 21. kola NLB lige sa 85:82 (17:20, 21:21, 23:16, 18:31), posle fenomenalne igre u poslednjoj četvrtini. Junak pobede bio je MVP proteklog kola Evrolige, Novica Veličković koji je postigao čak 17 poena u poslednjoj četvrtini. Veličković je meč završio sa ukupno 20 poena i čak 12 skokova. Partizan je u meč ušao bez bolesnih Vraneša i Veselog, dok je Crvena zvezda ostala bez Robertsa posle nepuna dva minuta igre. Crvena zvezda je dobro počela meč, kada je došla u prednost od 10:1. Partizan je presingom prvo uspeo da smanji na 19:12, a zatim i da prvu četvrtinu završi sa manjkom od tri poena. U nastavku meča viđen je ravnopravna igra, a Partizan prvi put dolazi do vođstva poenima Čedomira Vitkovca za rezultat 25:24.

Ipak, na poluvreme Crvena zvezda odlazi sa prednošću od tri poena. Usledila je snažna odbrana 'Crno-belih' što je rezultovalo preokretom. U sedmom minutu poslednje četvrtine Partizan dolazi do prednosti 70:69. Usledila je sjajna serija, gde je prvo Rašić trojkom tri minuta pre kraja povisio na 74:71. U sledećem napadu Lazmi je blokadom zaustavio košarkaše Crvene zvezde, a Veličković je iz kontre povećao prednost na plus pet. Odmah zatim Lazmi zakucava za 78:71, ali se 'Crveno-beli' vraćaju u igru serijom slobodnih bacanja za rezultat 78:75 za Partizan. Iako je Partizan u poslednji minut ušao sa rezultatom 83:76, usledila je neizvesna završnica u kojoj je briljirao Veličković. Na šest sekundi pre kraja i na samo pola koša prednosti (83:82), Vitkovac je promašio oba slobodna bacanja, a Veličković je uhvatio loptu i posle faula Ovensa, postavio konačnih 85:82 za Partizan. "Naravno da sam zadovoljan pobedom u ovako bitnom i teškom meču.

Samo derbi može da okupi ovoliko publike i predstavnika medija. Iako smo bili smo oslabljeni uspeli smo da pobedimo i to je najbitnije", izjavio je posle meča trener Partizana Duško Vujošević. Partizan se ovom pobedom još više odlepio na tabeli regionalnog šampionata pošto ima 19 pobeda i dva poraza, tri trijumfa više od drugoplasirane Crvene zvezde.Partizan: Tepić 10, Milošević 5, Rašić 5, Tripković 9, Veličković 20, Lazmi 10, Vitkovac 6, Božić 9, Rakočević 11;Crvena zvezda: Kešelj 1, Roberts, Kikanović 10, Kovač 10, Marinović 17, Stević 12, Dragićević 11, Ovens 5, Štimac 4, Bakić 4, Bjelica 8