Četvrtak, 26.09.2019 (17:00)

04.02.2009 · 00:00

Siguran trijumf crno-belih nad Lotomatikom

Crno-beli su nastavili sa sjajnim igrama u najjačem evropskom takmičenju. U 2. kolu Top 16 faze Evrolige košarkaši Partizana savladali su Lotomatiku rezultatom 84:76. Od samog starta crno-beli su zagospodarili terenom i čvrsto kontrolisali igru i rezultat. Već nakon završetka prve deonice Partizan ima dvocifrenu prednost (27:16). Veoma dobar šut iza linije 6,25 krasio je crno-bele tokom meča, a naročito u prvom poluvremenu.

Najlepši potez na meču desio se u poslednjoj sekundi prvog poluvremena. Sekund pre kraja druge četvrtine iz auta je loptu primio Uroš Tripković i iz okreta preko ruke protivničkog igrača efektno pogodio za tri poena. Sredinom treće četvrtine rimljani uspevaju da se primaknu na minus 3, ali to je bio njihov maksimum. Sledi nov furiozan nalet sprskog šampiona i razlika je opet dvocifrena. Mirno su crno-beli priveli meč kraju i na zadovoljstvo krcatog Pionira ostvarili prvu pobedu u Top 16 najboljih timova starog kontinenta. "Jako sam zadovoljan pobedom koja nas je ostavila u trci za plasman među 8 najboljih timova Evrope. To nije nešto što je realno, ali to je naša želja i nada, a i nada je realna stvar.

U napadu smo imali nekoliko praznih minuta i nekoliko izgubljenih lopti. Svaka izgubljena lopta u Evroligi može da bude važna i presudna, jer može da odluči i ukupni koš količnik. Znali smo da će posle poraza Lotomatike u Rimu od Unikahe, oni doći u Beograd sa velikom ambicijom da nadoknade zaostatak i vrate se u trku za dalji plasman. Ne treba zaboraviti da je Lotomatika bila u drugom šeširu. Brezec je odlično odigrao večeras, možda i najbolju utakmicu u sezoni. Odigrali smo dobro odbranu, što je i naša karakteristika ove sezone. Kontrolisali smo utakmicu skoro svih 40 minuta i osetila se kod igrača velika želja za pobedom. Hvala igračima na angažovanju i publici na velikoj podršci.", rekao je nakon meča trener Partizana Duško Vujošević. Partizan – Lotomatika 84:76 (27:16, 23:26, 18:15, 16:19) Partizan: Tepić 9, Milošević , Rašić 4, Tripković 20, Veličković 19, Lasme 13, Aleksić , Vitkovac 7, Božić 2, Rakočević , Vesely 6, Vraneš 4. Lotomatika: Giachetti , Gigli 2, Bećirović 17, Tonolli , Hutson 13, Jennings 6, Brezec 19, Datome 2, De La Fuente 3, Jaaber 11, Gabini 3.