01.02.2009 · 00:00

Crno-beli savladali Pantere

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu FMP-a rezultatom 78:67 (25:15, 20:18, 18:17, 15:17) u poslednjoj utakmici 20. kola Jadranske lige. Crno-beli su dobro su otvorili utakmicu mini serijom koja ima je već u 4.minutu donela prednost od 10:3. Dobra igra košarkaša Partizana i u nastavku omogućila je im je dvocifrenu prednost na kraju prve četvrtine 25:15. Druga četvrtina je donela ujednačenu igru oba tima, ali su crno-beli rezultatsku prednost iz prve deonice održavali i u nastavku. Tada je srpski šampion zabeležio i do tada najveću prednost na utakmici 36:18.

Nakon velikog odmora, Panteri sa dve vezane trojkama prišli crno-belima na samo 45:41, međutim Partizan je brzom igrom uz dosta kontra napada napravio dve serije od 8:0 i tako ponovo poveo sa velikom razlikom koja je u jendom trenutku bila 63:44. Poslednja četvrtina nije donela velike promene u rezultatu, pa su crno-beli tako zabeležili 18. pobedu. Partizna je na sigurnom prvom mestu regionalne lige, dok FMP sa osam pobeda i 12 poraza zauzima deveto mesto.Tripković: "FMP je težak protivnik i retko kada smo sa njima igrali laku utakmicu.

Dobro smo se spremili, pre svega mentalno, i nismo razmisljali o utakmici koja nas ocekuje u sredu i drago mi je da mso uspeli da dođemo do nove pobede."Vujošević: "FMP ima svoje kvalitete, igrače koji imaju jaku fizčku strukturu pod košem i sjajnog Labovića, koji je i šuter za tri poena, tako da odlično širi igru. Plejmejkeri su zaista napredovali, tako da su dobar deo utakmice danas odigrali u paru Čović i Protić, što mi nismo baš dobro to kažnjavali u smislu da pojačamo unutrašnju igru. Došli su rasterećeni u Pioni', bez pritiska, motivisani imenom Partizana, a protiv takvih ekipa je teško igrati.

Nisu se predavali, nije bilo lako igrati protiv njih, par puta smo imali razliku gde se rezultat lomio, tu smo pravili sitne greške u odbrani, ali smo uspeli da utakmicu vodimo našim tempom. Nije lako igrati proti njih, potrebno je maksimalno angažovanje koje nije uvek lako naći, svaka tri dana i u ovim uslovima u kojima se mi nalazimo." Partizan: Tepić 7, Milošević 2, Rašić 4, Tripković 6, Veličković 17, Lasme 12, Vitkovac 3, Božić 6, Rakočević 2, Vesely 12, Vraneš 7.FMP: Čović 9, Żivanović, Labović 13, Lazić 3, Ilić 2, Stamenković, Raduljica 8, Protić 12, Musli 2, Samardžiski 5, Jeremić 5, Milutinović 8.