Petak, 27.09.2019 (20:00)

01.02.2009 · 00:00

Petnaesta pobeda mladog tima

U novobeogradskoj Hali sportova, mladi tim Partizana ostvario je pobedu u derbiju 15. kola I srpske lige nad zemunskom Mladošću sa 90:81. I pored mlakog starta naših momaka, prednost iskusnih gostiju nakon prve četvrtine bila je minimalna. Kada je u 14. minutu na semaforu pisalo 26:32 crno-beli prave seriju 8:0, a sa zvukom sirene na kraju drugog perioda Nemanja Jaramaz pogađa koš sa pola terena. U drugom poluvremenu, Zemunci su nekoliko puta pripretili, ali nisu uspeli da rezultat preokrenu u svoju korist. Kuriozitet meča je da se samo 11 igrača oba tima upisivalo u strelce i svi su imali dvocifren broj poena. Partizan MT – Mladost 90:81 (20:21, 24:17, 21:20, 25:23) Partizan MT : Janjuz 10, Nestorović, Bojović, Bilić 14, Riznić 19, Živković, Jaramaz 14, Lučić 23, Balaban 10, Radenković, Teodorović, Trikić. Mladost: Spasojević, Stojadinović, Karić 21, Krstić, Banjanin, Obradović 12, Božović 11, Kruševac 19, Pantelić, Boltić 16. Juniori našeg kluba u utorak dočekuju FMP, kadeti su savladali Cerak sa 63:54, a pioniri Vizuru rezultatom 91:51.