19.10.2008 · 00:00

Zadar pao u produžetku

Crno-beli su u veoma neizvesnoj završnici uspeli da savladaju Zadar rezultatom 83:80 (16:9, 25:20, 19:21, 10:20, 13:10). Utakmica je otvorena relativno izjednačenom igrom oba tima, ali je koncentrisanija igra u napadu aktuelnom šampionu omogućila prednost u prvoj četvrtini 16:9. Druga deonica je odličnom igrom Tepića i kapitena Božića crno-bele dovela na već osetnih deset poena razlike. U nastavku su odličnu partiju pružili i Lasme i Veličković, pa su crno-beli bili na plus osamnaest. Od tog trenutka gosti se bude i polako smanjuju rezultatski nedostatak. Zadrani su bili precizni sa linije slobodnih bacanja i uz nekoliko trojki uspeli su da preokrenu meč i izjednače rezultat. Utakmica je ušla u neizvesnu završnicu, potom i produžetak. Crno-beli su konsolidovali redove, podigli agresivnost, vratili ritam i uz podršku navijača uspeli da upišu četvrtu uzastopnu u NLB ligi. "Veoma malo je nedostajalo da se ponovi utakmica iz Vršca, samo ovaj put na našu štetu. I tamo je bilo poluvreme 12 razlike.

Ovde smo jednog momenta vodili 18 razlike, a praktično je Zadar uzeo utakmicu u svoje ruke. Nismo imali niti intenzitet odbrane da izađemo iz krize, niti trčanje i skok u napadu, niti organizaciju napada, niti raspoloženog igrača tako da su oni preokrenuli utakmicu. Poslednjim atomima snage i karaktera došlo se do određenih lopti i na način na koji su oni preokretali utakmicu mi smo šutevima Tepića za tri poena došli u prednost. Ova utakmica pokazuje dosta slabosti u formaciji, koja mora da se kompenzuje sa velikom agresivnošću, sa velikom pameću i sa jako dobrom odbranom. Mi nismo ništa od toga pokazali u velikom delu utakmice, bar ne onda kada se lomio rezultat.

Ova pobeda je mogla da pripadne i njima, ali naravno da sam zadovoljan što se to nije desilo. Ovakva igra ukazuje na neke ozbiljne probleme koji kroz treninge moraju da se rešavaju", rekao je trener Duško Vujošević. Partizan: Tepić 20, Milošević 2, Rašić 8, Veličković 14, Lasme 16, Aleksić 2, Vitkovac, Božić 8, Rakočević 11, Vesely, Vraneš 2. Zadar: Rančić 2, Perić 2, Stipčević 16, Dixon 23, Johnson, Gečevski 19, Ružić 4, Garnet, Ivanov 14.