Petak, 13.03.2020 (18:00)

24.02.2020 · 00:04

Crno-beli juniori osvojili ANGT u Železniku i plasirali se na završni turnir Evrolige

U finalu, Partizan NIS je savladao francuski CFBB sa 79:67 (19:14, 21:14, 19:25, 20:14) Prethodno su redom padali Makabi, Panatinaikos i Crvena zvezda MTS.

Juniori Partizana NIS su osvojili "Adidas Next Generation" kvalifikacioni turnir, koji se tokom vikenda igrao u hali FMP u Železniku i tako izborili plasman na završni turnir Evrolige. U nedelju, crno-beli su u finalnom meču savladali CFBB Pariz sa 79:67. Od samog početka susreta, izabranici trenera Milivoja Lazića su imali rezultatsku prednost, koju su mladi košarkaši Pariza tek nekoliko puta uspevali da ugroze, ali ne i u potpunosti sustignu, pa je nakon pogodaka Nilkole Radovanovića sa linije slobodnih bacanja u poslednjem minutu, postalo i definitivno jasno da će se za titulu prvaka Evrope od 21. do 24. maja boriti Partizan NIS.

Na putu do finala, crno-beli su u grupnoj fazi zabeležili sve tri pobede. Prvo su nakon -10 na poluvremenu uspeli da preokrenu meč protiv Makabija i slave sa ubedljivih 81:60, da bi u drugom kolu deklasirali Panatinaikos sa 102:63. U meču koji je direktno odlučivao o tome ko će ući u finale ANG turnira, juniori Partizana su tokom većeg dela susreta imali rezultatski zaostatak za Crvenom zvezdom MTS. Na svega 100 sekundi pre kraja, domaćin turnira je imao 11 poena prednosti, ali je Parni valjak tada napravio veliki preokret i poenima Lazara Stefanovića došao do pobede.

Košarkaš Partizana NIS, Nikola Radovanović, našao se u idealnoj petorci turnira, dok je Stefan Todorović zauzeo drugo mesto u brzom šutiranju trojki. Nakon dodele individualnih nagrada, trofej namenjen pobedniku turnira visoko je podigao kapiten crno-belih juniora, Luka Tarlać.

(Foto: Dragana Stjepanović, video: BC Partizan TV)