Četvrtak, 26.09.2019 (17:00)

12.05.2019 · 14:15

Pioniri Partizana NIS su šampioni Srbije

Dečaci rođeni 2004. godine i kasnije, savladali su u finalu nacionalnog šampionata Zemun Fitorarmaciju sa 83:87 (18:21, 21:18, 23:25, 21:23)

Pioniri Partizana NIS su šampioni Srbije! Crno-beli dečaci, rođeni 2004. godine i kasnije, trijumfovali su na završnom turniru nacionalnog prvenstva u hali Vizura i na taj način došli do šampionskog pehara! U finalnom meču, izabranici trenera Dragiše Andrića su u uzbudljivom meču savladali Zemun Fitofarmaciju sa 83:87.

Tokom većeg dela utakmice, crno-beli su imali blagu rezultatsku prednost, ali je Zemun uvek uspevao da uhvati priključak i bude u stanju da ugrozi vođstvo Partizana sve do kraja utakmice. Tokom treće četvrtine, Zemun je imao u 4 poena prednosti, ali su mladi košarkaši Parnog valjka uspeli da naprave seriju i za svega nekoliko minuta steknu 8 poena viška. U poslednjoj deonici, Zemun je na 2 minuta pre kraja stigao do izjednačenja, ali su Šarenac i Milijašević bili koncentrisani u napadu i tako doneli crno-belima najvažniju pobedu u sezoni.

U polufinalu, crno-beli su bili bolji od vršnjaka iz KK Banjica Mega sa 81:77, dok su u četvrtfinalu savladali domaću Vizuru sa 66:75. Za najkorisnijeg igrača turnira, proglašen je košarkaš Partizana NIS, Ilija Milijašević koji je u finalu postigao 26 poena.