Petak, 27.09.2019 (20:00)

22.04.2018 · 12:49

Kadeti stali u finalu Triglav kadetske lige Srbije

Crno-beli su doživeli tek drugi poraz ove sezone, ali je on nažalost, došao u odlučujućem meču za titulu. Partizan NIS - Crvena zvezda MTS 74:83 (21:24, 19:25, 16:12, 18:22)

Kadeti Partizana NIS, završili su sezonu u Triglav Kadetskoj ligi Srbije na drugom mestu. U finalu koje je ovog popodneva odigrano u hali "Mega Factory", crno-beli su izgubili od Crvene zvezde MTS rezultatom 74:83.

Početnu prednost nominalnih gostiju, crno-beli su stizali tokom čitave prve četvrtine, čak i poveli sa 21:20, ali se prva deonica ipak završila prednošću Zvezde od 21:24. U drugoj četvrtini, rival je stekao plus 9, da bi košarkaši Partizana tokom drugog poluvremena tu prednost nekoliko puta smanjivali na svega četiri poena zaostatka. Poslednji put, bilo je to nakon koša Karapandžića za 67:71, ali je rival potom ubrzo došao do novih osam poena prednosti i pitanje pobednika je bilo rešeno.

Stefanović 6, A. Sužnjev 1, B. Sužnjev 2, Mihailović 4, Dautović 2, Novaković 2, Karapandžić 21, Veljković, Dangubić, Gorunović, Tanasković 18, Brekić 18