Nedelja, 15.12.2019 (20:00)

15.03.2016 · 10:32

Juniori savladali Zvezdu, kadeti izgubili od Mega Leksa

U III kolu Superlige (Triglav kadetska liga Srbije) kadeti Mega Leksa su slavili rezultatom 63:53. Dva dana kasnije, juniori su u IV kolu juniorske Superlige (Roda JLS) u gostima savladali Crvenu zvezdu Telekom rezultatom 64:74.

Crno-beli juniori su tokom sinoćnjeg meča na Čukaričkoj padini (Basket siti) konstantno bili u vođstvu. Velika želja naših igrača ogledala se kroz čvrstu igru u odbrani zahvaljujući kojoj je rival postigao svega 64 poena, a potvrda angažovanja je došla kroz 54 uhvaćene lopte naspram 31 skoka košarkaša Crvene zvezde Telekom.

Na kraju, meč je završen rezultatom Crvena zvezda Telekom – Partizan NIS 64:74 (14:19, 19:20, 17:20, 14:15)

Najefikasiji igrač na susretu bio je Miloš Glišić sa 26 poena, čemu je dodao i 21 skok (12 u napadu). Slobodan Jovanović je dodao 20 poena a pratili su ih i Tanasković sa 12, odnosno Bojanić sa 10 poena.

Nakon četiri kola, uz prenesene bodove iz prvog dela takmičenja, crno-beli su se sada poravnali sa Crvenom zvezdom na vrhu tabele sa učinkom od 8 pobeda I 2 poraza uz prednost našeg tima zbog boljeg skora u međusobnom susretu.

Kadeti izgubili od Mega Leksa

U III kolu Superlige (Triglav KLS) crno-beli su nakon prvih 20 minuta bili u blagoj prednosti, ali je Mega u drugom delu meča zasluženo stigla do pobede. Utakmicu je obeležio mali broj poena a odluka o pobedniku je pala najviše zahvaljujući boljem skoku domaće ekipe. (48 skokova Mega Leksa naspram 26 skokova Partizana)

Po isteku 40 minuta igre, rezultat je glasio Mega Leks – Partizan NIS 63:53 (15:13, 8:19, 20:12, 20:9)

Najefikasniji u našem timu bio je Stefan Adžić sa 14 postignutih poena. Ljubo Popović je dodao 10.

Crno-beli se nalaze na drugoj poziciji sa sedam pobeda i dva poraza.

(Foto: KK Partizan NIS; KK Crvena zvezda Telekom/Adidas NGT)